Aslı Çakar Özen
RESİM

1956’da Trabzon’un Çarşıbaş ilçesinde doğdu doğan sanatçı ilk, orta, lise öğrenimini Trabzon’da, yüksek öğrenimini  Samsun Eğitim Enstitüsü resim bölümünde, lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesinde tamamladı.

Samsun Eğitim Enstitüsü´nde Adem Genç, Numan Aslan, Hüseyin Bilgin ve Fikri  Cantürk’ün öğrencisi oldu. 21 yıl devlet okullarında çalıştıktan sonra emekli oldu.  Halen Gaziantep  Özel Sanko okulları sanat bölüm başkanlığını ve Sanko Sanat Galerisi seçici kurul üyeliğini yürütmektedir. 

Resim çalışmalarına özel atölyesinde devam eden  Aslı Çakar Özen, ilk dönem resimlerinde grafiksel anlatımı ağırlık kazanan  konuları yağlı boya, son dönemde ise  sosyal içerikli figüratif konuları mekan figür bağlantısı kurarak, akrilik boya tekniği ile çalışmıştır.  Yöresel (Trabzon) doku olan keşan ve peştemalı evrensel kaygılar içersinde, sanatsal öğeler kullanarak, kendine özgü tarzıyla resimlerinde ifade etme yolunu seçen sanatçı, ayrıca kil, ahşap, hamur seramiği ve taştan küçük  boyda heykelcikler çalışmaktadır.